Вдень 2 липня Крим зазнав атаки безпілотників, стверджує пресслужба Міноборони РФ на своїх сторінках у соціальних мережах.
У відомстві заявили, що сили ППО РФ нібито збили чотири дрони над півостровом, проте підтверджень своїм словам і подробиць там не навели.
Водночас телеграм-канал «Крымский ветер» із посиланням на місцевих жителів повідомив, що о 10:20 за місцевим часом було чути вибух у Джанкойському районі Криму, а о 10:59 було чути звуки роботи ППО з боку Джанкоя. До цього російські моніторингові канали писали про тривогу через безпілотники, яких очікували на півночі Криму.
Увечері та в ніч з 30 червня на 1 липня російська влада перекривала рух Керченським мостом і на рейді Севастопольської бухти. У місцевих телеграм-каналах ввечері та вночі поширювалися повідомлення про атаку на Крим ракет і безпілотників, а також оголошувалася повітряна тривога. Міністерство оборони РФ підтвердило атаку на Крим, заявивши про знищення 17 безпілотників над півостровом і ще 11 – над акваторією Азовського моря.
До цього в ніч на 28 червня дрони Служби безпеки України атакували російський аеродром «Кіровське» на сході Криму. Стверджувалося, що в результаті атаки були знищені вертольоти Мі-8, Мі-26 і Мі-28, а також ЗРПК «Панцир-С1».
1 липня Головне управління розвідки Міноборони України заявило про знищення військової техніки РФ в анексованому місті Саки. Як зазначається, дрони «Бобер» уразили ЗРПК «Панцир-С1», РЛС «Ниобий-СВ», берегову РЛС «Печора-3», РЛС «Противник-ГЕ», а також російський винищувач Су-30 на аеродромі в Саках. Коли саме була здійснена атака – не вказується. 13 червня повідомлялося про вибухи в декількох містах півострова, в тому числі і Саках.
З 2022 року територію півострова практично щодня атакують безпілотники і ракети, в більшості випадків Міноборони РФ або російська влада не підтверджують влучання по військових об'єктах, навіть якщо цю інформацію вдається верифікувати.